Операторын найдвартай байдлын индекс
Цэнэглэх сүлжээ бүр жолооч нарт бодит цагийн төлөвийг хэр найдвартай нийтэлж байгааг харуулна. Оноог бодит цагийн төлөвийн эзлэх хувь, өгөгдлийн урсгалын тасралтгүй ажиллагаа болон хуучирсан төлөвийн торгуулиар тооцдог бөгөөд өгөгдлийн урсгалын нэрийг хэзээ ч ашигладаггүй.
Энэ жагсаалтыг Creative Commons Attribution 4.0 (CC BY 4.0) лицензээр нийтэлсэн. LiveChargeMap-г эш татна уу.
CC BY 4.0
· CSV болгон татах
· өдөр бүр дахин тооцоологддог
Найдвартай байдлын оноогоор үнэлэгдсэн операторууд
| Эрэмбэ |
Оператор |
Цэнэглэлтийн цэгүүд |
Оноо |
Бодит цагийн төлөвийн эзлэх хувь |
Өгөгдлийн урсгалын тасралтгүй ажиллагаа (30 хоног) |
| 2,101 |
Flughafen München GmbH
|
375 |
44 |
0% |
86% |
| 2,102 |
Emscher Lippe Energie GmbH
|
364 |
44 |
0% |
86% |
| 2,103 |
Autostrom plus GmbH
|
330 |
44 |
0% |
86% |
| 2,104 |
Property Developer
|
329 |
44 |
0% |
86% |
| 2,105 |
Ladestationen Südwest GmbH & Co. KG
|
327 |
44 |
0% |
86% |
| 2,106 |
LHC New Energy Company Limited
|
321 |
44 |
0% |
86% |
| 2,107 |
Avacon AG
|
313 |
44 |
0% |
86% |
| 2,108 |
GLS Mobility GmbH
|
308 |
44 |
0% |
86% |
| 2,109 |
Energieversorgung Oberhausen AG
|
307 |
44 |
0% |
86% |
| 2,110 |
Let's Charge
|
304 |
44 |
0% |
86% |
| 2,111 |
Städtische Werke AG
|
302 |
44 |
0% |
86% |
| 2,112 |
Tesla, Nan Fung
|
300 |
44 |
0% |
86% |
| 2,113 |
Westfalen AG & Co. KG
|
292 |
44 |
0% |
86% |
| 2,114 |
Pluq Assets BV
|
286 |
44 |
0% |
86% |
| 2,115 |
Volkswagen AG, Werk Hannover
|
283 |
44 |
0% |
86% |
| 2,116 |
EWE Go HOCHTIEF Ladepartner GmbH & Co. KG
|
280 |
44 |
0% |
86% |
| 2,117 |
Stadtwerke Heilbronn GmbH
|
278 |
44 |
0% |
86% |
| 2,118 |
Adolf Würth GmbH & Co. KG
|
274 |
44 |
0% |
86% |
| 2,119 |
Airport Authority Hong Kong
|
264 |
44 |
0% |
86% |
| 2,120 |
APCOA Deutschland GmbH
|
263 |
44 |
0% |
86% |
| 2,121 |
Zweckverband Region Schwäbische Alb
|
259 |
44 |
0% |
86% |
| 2,122 |
EVX
|
248 |
44 |
0% |
86% |
| 2,123 |
WEMAG AG
|
247 |
44 |
0% |
86% |
| 2,124 |
LSW Energie GmbH & Co. KG
|
246 |
44 |
0% |
86% |
| 2,125 |
EWV Energie- und Wasser-Versorgung GmbH
|
244 |
44 |
0% |
86% |
| 2,126 |
ÜZ Mainfranken eG
|
244 |
44 |
0% |
86% |
| 2,127 |
Q1 Energie AG
|
237 |
44 |
0% |
86% |
| 2,128 |
STADTWERK MOBILITY PLUS GmbH & Co. KG
|
235 |
44 |
0% |
86% |
| 2,129 |
Energieversorgung Mittelrhein AG
|
231 |
44 |
0% |
86% |
| 2,130 |
Reload-Solution GmbH
|
229 |
44 |
0% |
86% |
| 2,131 |
NürnbergMesse GmbH
|
226 |
44 |
0% |
86% |
| 2,132 |
Plenitude On The Road S.r.l.
|
219 |
44 |
0% |
86% |
| 2,133 |
Schwerter Strom Management-GmbH
|
218 |
44 |
0% |
86% |
| 2,134 |
e-con AG
|
218 |
44 |
0% |
86% |
| 2,135 |
Präg Energiedienstleistungen GmbH & Co. KG
|
215 |
44 |
0% |
86% |
| 2,136 |
E-Merge Mobility GmbH
|
212 |
44 |
0% |
86% |
| 2,137 |
HanseWerk AG
|
212 |
44 |
0% |
86% |
| 2,138 |
cocharge gmbh
|
212 |
44 |
0% |
86% |
| 2,139 |
Fraport AG
|
210 |
44 |
0% |
86% |
| 2,140 |
Stadtwerke Neuss Energie und Wasser GmbH
|
208 |
44 |
0% |
86% |
| 2,141 |
17er Oberlandenergie GmbH
|
203 |
44 |
0% |
86% |
| 2,142 |
Gruppen-Gas- und Elektrizitätswerk Bergstraße AG
|
203 |
44 |
0% |
86% |
| 2,143 |
Stadtwerke Bielefeld GmbH
|
203 |
44 |
0% |
86% |
| 2,144 |
Henderson, evMega Technology Ltd
|
194 |
44 |
0% |
86% |
| 2,145 |
OMS Prüfservice GmbH
|
193 |
44 |
0% |
86% |
| 2,146 |
Enni Energie & Umwelt Niederrhein GmbH
|
192 |
44 |
0% |
86% |
| 2,147 |
JET Tankstellen Deutschland GmbH
|
192 |
44 |
0% |
86% |
| 2,148 |
Stadtwerke SH GmbH & Co. KG
|
192 |
44 |
0% |
86% |
| 2,149 |
Haller Mobilität und Wärme GmbH
|
191 |
44 |
0% |
86% |
| 2,150 |
Orange Charging B.V.
|
191 |
44 |
0% |
86% |
| 2,151 |
The Hong Kong Housing Society
|
190 |
44 |
0% |
86% |
| 2,152 |
Tesla, Shell Hong Kong Limited
|
188 |
44 |
0% |
86% |
| 2,153 |
Erneuerbare für Marburg-Biedenkopf GmbH & Co. KG
|
187 |
44 |
0% |
86% |
| 2,154 |
MAINGAU Energie GmbH
|
186 |
44 |
0% |
86% |
| 2,155 |
StromSpeicherMarkt GmbH
|
184 |
44 |
0% |
86% |
| 2,156 |
IKEA Deutschland GmbH & Co.KG
|
183 |
44 |
0% |
86% |
| 2,157 |
Mainzer Stadtwerke AG
|
180 |
44 |
0% |
86% |
| 2,158 |
Stadtwerke Rüsselsheim GmbH
|
180 |
44 |
0% |
86% |
| 2,159 |
WSW Energie & Wasser AG
|
177 |
44 |
0% |
86% |
| 2,160 |
Stadtwerke Husum GmbH
|
176 |
44 |
0% |
86% |
| 2,161 |
MAHLE chargeBIG
|
175 |
44 |
0% |
86% |
| 2,162 |
SWS Energie GmbH
|
174 |
44 |
0% |
86% |
| 2,163 |
Stadtwerke Düren GmbH
|
173 |
44 |
0% |
86% |
| 2,164 |
Volkswagen AG, Standort Braunschweig
|
172 |
44 |
0% |
86% |
| 2,165 |
Aachener Parkhaus GmbH
|
170 |
44 |
0% |
86% |
| 2,166 |
Stadtwerke Iserlohn GmbH
|
170 |
44 |
0% |
86% |
| 2,167 |
Chargeforce GmbH & CO. KG
|
165 |
44 |
0% |
86% |
| 2,168 |
Horyzont EV
|
162 |
44 |
8% |
97% |
| 2,169 |
IP Innovative Power GmbH
|
161 |
44 |
0% |
86% |
| 2,170 |
Wilson Parking(Holdings) Limited
|
161 |
44 |
0% |
86% |
| 2,171 |
BREPARK GmbH
|
160 |
44 |
0% |
86% |
| 2,172 |
SI Energy GmbH
|
158 |
44 |
0% |
86% |
| 2,173 |
Volkswagen Sachsen GmbH, Werk Zwickau
|
157 |
44 |
0% |
86% |
| 2,174 |
Dayser Deutschland GmbH
|
156 |
44 |
0% |
86% |
| 2,175 |
swb Vertrieb Bremen GmbH
|
155 |
44 |
0% |
86% |
| 2,176 |
SÜC GmbH
|
151 |
44 |
0% |
86% |
| 2,177 |
Stadtwerke Goch Energie GmbH
|
150 |
44 |
0% |
86% |
| 2,178 |
energis GmbH
|
148 |
44 |
0% |
86% |
| 2,179 |
Volkswagen AG, Zweigniederlassung Werk Kassel
|
146 |
44 |
0% |
86% |
| 2,180 |
Park One GmbH
|
145 |
44 |
0% |
86% |
| 2,181 |
Stadtwerke Stendal GmbH
|
144 |
44 |
0% |
86% |
| 2,182 |
EMB Energie Brandenburg GmbH
|
142 |
44 |
0% |
86% |
| 2,183 |
Technische Werke Schussental GmbH & Co. KG
|
142 |
44 |
0% |
86% |
| 2,184 |
Ladesonne GmbH & Co. KG
|
141 |
44 |
0% |
86% |
| 2,185 |
Stadtwerke Soest Energiedienstleistungs GmbH
|
140 |
44 |
0% |
86% |
| 2,186 |
SWN Stadtwerke Neumünster GmbH
|
139 |
44 |
0% |
86% |
| 2,187 |
Energieversorgung Gera GmbH
|
138 |
44 |
0% |
86% |
| 2,188 |
Pariamus GmbH
|
138 |
44 |
0% |
86% |
| 2,189 |
iSATT-GmbH
|
138 |
44 |
0% |
86% |
| 2,190 |
Stadtwerke Energie Jena-Pößneck GmbH
|
137 |
44 |
0% |
86% |
| 2,191 |
nvb smart GmbH
|
137 |
44 |
0% |
86% |
| 2,192 |
Motor-Nützel Vertriebs-GmbH
|
134 |
44 |
0% |
86% |
| 2,193 |
EDEKA NW Stiftung & Co. KG
|
133 |
44 |
0% |
86% |
| 2,194 |
Universitätsklinikum Heidelberg Anstalt öffentlichen Rechts
|
132 |
44 |
0% |
86% |
| 2,195 |
Leitungstiefbau Dithmarschen GmbH
|
131 |
44 |
0% |
86% |
| 2,196 |
GFC mbH
|
128 |
44 |
0% |
86% |
| 2,197 |
Sonnenstrom Saarpfalz OHG
|
128 |
44 |
0% |
86% |
| 2,198 |
WELLER Premium GmbH
|
126 |
44 |
0% |
86% |
| 2,199 |
FairEnergie GmbH
|
125 |
44 |
0% |
86% |
| 2,200 |
Volkswagen AG, Werk Salzgitter
|
124 |
44 |
0% |
86% |
14,065 оператор үнэлэгдсэн бөгөөд CSV татаж авах файлд бүгдийг нь жагсаасан болно.
Оноог хэрхэн тооцдог вэ
Бодит цагийн дамжуулалт дэмжих чадвартай оператор бүрийн өдрийн оноо нь дараах байдлаар тооцогдоно:
clamp(0, 100, round(100 × (0.50 × live_share + 0.40 × feed_uptime + 0.10 × (1 − stale_share))))
-
Бодит цагийн төлөвийн эзлэх хувь — статистикийн хуудсан дээрх шиг шинэ төлөвтэй (сул, ашиглагдаж буй эсвэл ашиглалтаас гарсан гэж шинэрлийн хугацаанд багтаан мэдээлсэн) цэнэглэх цэгийн эзлэх хувь. Хуучирсан мэдээллийг тооцохгүй.
-
Өгөгдлийн урсгалын тасралтгүй ажиллагаа — сүүлийн 30 хоногт энэ операторын станцуудын мэдээллийг дамжуулдаг өгөгдлийн урсгалуудын хувьд дууссан хуваарьт синхрончлолын ажиллагаанаас амжилттай болсны эзлэх хувь. Бид өгөгдлийн урсгалын нэрийг хэзээ ч дурддаггүй.
-
Хуучраагүй төлөвийн эзлэх хувь — төлөв нь шинэрлийн хугацаанаас хуучирсан цэнэглэх цэгийн эзлэх хувийг нэгээс хассан утга.
-
Бодит цагийн дамжуулалттай оператор бүрийг хэчнээн жижиг байлаа ч үнэлнэ: үзүүлэлтүүд нь түүвэр биш, оператор бүрийн бүх цэнэглэх цэгийг тооцдог. Зөвхөн статик бүртгэлийн өгөгдөлтэй, бодит цагийн дамжуулалтгүй операторуудыг өгөгдлийн чанарын хуудсанд үнэлээгүй гэж харуулах бөгөөд энэ эрэмбээс хасна.
Өөрийн жагсаалтыг хэрхэн сайжруулах вэ
·
Сүлжээний статистик